image1 image2 image3
logo

Ministranci z naszej parafii

 

 

 3 ministrantów z naszej parafii Bp Łukasz Buzun ustanowił lektorami

Obejrzyj zdjęcia                                    Zobacz film

Wspólnota trudnych małżeństw SYCHAR

Grób Pański 2017

 

 

Wszystkim moim parafianom, którzy złożyli swoje ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, oraz tym, którzy pomagali przy budowie Grobu Pańskiego składam serdeczne podziękowanie.

                                                                    ks. proboszcz

 

Liturgia Triduum Paschalnego - Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piatku, Wielkiej Soboty i Wielkiej Nocy - zgromadziła na wspólnej modlitwie naszych parafian i wielu gości, którzy adorujac Krzyż Chrystusa a następnie Jezusa w Grobie umacniali swoja wiarę, o która tak trudno w dzisiejszych czasach.

 

Cmentarz w Latowicach

 


W dniu 5 listopada 2017 r. ks. Biskup Łukasz Buzun poświęcił nowy cmentarz w Latowicach. Do 1945 r. był to cmentarz Wspólnoty Ewangelickiej mieszkającej w Latowicach. W 1945 mieszkańcy Latowic przejęli świątynię poewangelicką a cmentarz z pozostałymi tam nagrobkami ulegał ciągłemu niszczeniu zarówno przez zarastające drzewa i krzewy, ale również przez dewastację i niszczenie nagrobków przez ludzi wrogo nastawionych do mieszkających w Latowicach Niemców. Wszystkie znalezione nagrobki zostały pozbierane, odnowione, zakonserwowane by stanowiły trwały i namacalny dowód o wyjątkowej historii naszej miejscowości .

 

Studnia na Madagaskarze

 

 

 

2022  Parafia Latowice 2015